Jaki balsam regenerujący wybrać?

Jaki balsam regenerujący wybrać?

Balsam regenerujący można znaleźć w każdej drogerii, zarówno tej stacjonarnej, jak internetowej. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie z tych kosmetyków są dobre. Przy wyborze balsamu zawsze trzeba brać pod uwagę różne kryteria. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że kosmetyk okaże się skuteczny. Bardzo istotne jest także systematyczne stosowanie balsamu regenerującego. Nawet najlepszy preparat nie pomoże, jeśli będzie używany okazjonalnie. 

Jakich właściwości oczekiwać od balsamu regenerującego?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki właściwie powinien być dobry balsam regenerujący. Okazuje się, że ten kosmetyk ma do spełnienia naprawdę niebagatelną rolę. Przede wszystkim, powinien on wykazywać działanie:

  • przyspieszające odnowę naskórka
  • ochronne
  • niwelujące podrażnienia
  • odżywcze. 

Balsamu regenerującego można używać zamiennie z klasycznym balsamem nawilżającym. Szczególnie dobrze powinien sprawdzić się on w pielęgnacji skóry suchej, szorstkiej i nieprzyjemnie napiętej. Tego rodzaju kosmetyk świetnie zadziała także na skórę, która uległa podrażnieniu na skutek zbyt długiej ekspozycji na słońce. 

Jaki skład powinien posiadać balsam regenerujący?

Aby balsam regenerujący mógł być uznany za skuteczny, musi posiadać odpowiedni skład. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie zakup kosmetyku bogatego w składniki pochodzenia roślinnego. Mowa tu między innymi o olejkach czy woskach. W balsamie regenerującym dobrze byłoby poszukiwać takich substancji jak chociażby wosk pszczeli, olej z baobabu czy ekstrakt z arniki górskiej. Wydaje się, że konsystencja takiego kosmetyku powinna być dość treściwa. W przeciwnym razie, balsam może nie dawać wystarczającego nawilżenia skórze. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia aplikacja kosmetyku. Powinien być on zawsze starannie wmasowywany w oczyszczoną skórę. Wydaje się, że najlepiej będzie aplikować go bezpośrednio po zażyciu kąpieli lub po wzięciu prysznica. 

Skóra będzie wówczas zmiękczona i zdecydowanie lepiej wchłonie balsam. Efekty jego stosowania mogą pojawić się już po kilku zastosowaniach. Na te wyjątkowo satysfakcjonujące trzeba będzie jednak cierpliwie poczekać nawet do kilku tygodni. Bardzo ważne jest to, aby co jakiś czas zastosować łagodny peeling. Balsam regenerujący zdecydowanie lepiej zadziała bowiem na ciele pozbawionym pozostałości martwego naskórka. Peelingu nie należy jednak wykonywać na skórze podrażnionej czy dotkniętej problemem poparzeń słonecznych. W przeciwnym razie, uzyskany skutek będzie odwrotny od zamierzonego.