Jak pozostać z bliskimi w czasie pandemii?

epidemia kontakt z bliskimi

Epidemia koronawirusa na dobre opanowała cały świat. Pandemia obecnie przechodzi tzw. drugą falę. Kolejne państwa wprowadzają nowe, bardziej restrykcyjne obostrzenia. Jednym z nich jest ograniczenie w przemieszczaniu się oraz zminimalizowanie kontaktów międzyludzkich. W związku z tym poruszamy się jedynie do pracy czy na niezbędne zakupy. Dużo czasu spędzamy w czterech ścianach. 

Choć początkowo mogło wydawać się to nawet fajne (cisza, spokój, mogliśmy poświęcić czas na dawno odkładane sprawy), na dłuższą metę jest to bardzo przytłaczające. Jednak w dzisiejszych czasach elektroniki, internetu kontakt ten może zostać jak najbardziej zachowany. Nie będzie to z pewnością to samo co spotkanie live, jednak możemy równie miło i kreatywnie spędzić czas wspólnie. W dobie internetu nie jest trudno wymyślić pomysł na kreatywne spędzanie czasu z bliskimi, przy zachowaniu wymaganego dystansu społecznego. 

Epidemia- Wideo rozmowa z bliskimi

Jest to chyba najlepszy sposób na kontakt z bliskimi. Większość z nas ma dostęp do internetu, komputer, tablet czy telefon. Dzięki wielu bezpłatnym aplikacjom możemy w bardzo łatwy sposób porozmawiać z bliskimi. Dzięki zainstalowanej kamerce możemy się również zobaczyć. Jeśli mamy stały dostęp do internetu, możemy rozmawiać ze sobą w każdej chwili, kiedy mamy na to ochotę, nie martwiąc się o koszty. Najpopularniejszym programem jest oczywiście Skype. Porozmawiać możemy również za pomocą aplikacji takich jak WatsUp, Messenger, FaceTime. Możliwości jest naprawdę wiele. Kontaktując się za pomocą wideo z bliskimi, nie odczujemy, aż tak bardzo ograniczeń, a nasze relacje nie zostaną zachwiane. 

Rozmowa telefoniczna

Jeśli nie mamy luźnego dostępu do internetu, na pewno większość z nas ma telefon. Obecne plany taryfowe, sprzyjają kontaktom, gdyż w abonamencie, który płacimy, zawiera się wile darmowych minut. Śmiało więc możemy rozmawiać z bliskimi, ile tylko chcemy. Warto korzystać z tych możliwości, jakie daje nam współczesna technologia. Brak kontaktu z bliskimi, źle wpływa na naszą psychikę, w związku z czym łatwo możemy wpaść w depresję. 

Zagraj z przyjaciółmi w gry online

Rozrywka to też ważny element dnia. Możemy zagrać z przyjaciółmi w gry online. Możecie zagrać w Monopoly, karty czy inne gry dostępne online. Dodatkowo możecie połączyć się ze sobą poprzez np. Skype i rozmawiać. Naprawdę można się tak świetnie bawić. Spróbujcie! 

Epidemia – zróbcie wspólną wirtualną imprezę

Umówcie się na imprezę online. Niech każdy przygotujcie sobie drinki, jedzenie i połączcie się poprzez video. Nie będzie to, to samo, jak siedzenie przy jednym stole, ale równie fajnie. Możecie tak spędzić czas nawet do rana. Posłuchajcie wspólnej muzyki i powspominajcie fajne czasy. Fajnym pomysłem jest obejrzenie wspólnie filmu, czy programu telewizyjnego. Każdy w swoim domu oczywiście, ale najważniejsze, że razem. 

Wspólne gotowanie

Wraz z mamą, przyjaciółką, babcią możesz wspólnie coś ugotować. Wybierzcie jakąś nową, ciekawą potrawę, kupcie składniki i połączcie się za pomocą wideo. Każda z was gotuje u siebie, ale będziecie mieć wrażanie, że gotujecie razem. Możecie wymieniać się spostrzeżeniami. Potem wspólnie zjedzcie ugotowane danie. Smacznego!

Epidemia, a zajęcia sportowe

Siłownie, basem=ny, obiekty sportowe pozamykane. Jeśli jesteś osobą aktywną, uczęszczająca na zajęcia sportowe, możesz czuć się z tym źle. Połącz się ze swoimi znajomymi z siłowni i poćwiczcie razem. Niech każdy z was wymyśla inne ćwiczenia. Satysfakcja gwarantowana.

Jak pozostać z bliskimi w czasie pandemii?

Wirtualne SPA

Wraz z przyjaciółką połączcie się poprzez video. Zróbcie sobie maseczki, weźcie kieliszek wina i pogadajcie o pierdołach. Możecie wspólnie wymienić się poradami odnośnie urody, wypróbować nowe makijaże, a przy tym rewelacyjnie się bawić.

Choć epidemia ogranicza nasze bezpośrednie kontakty, to istnieje wiele sposobów, aby tego kontaktu nie stracić. Najlepszą pomocą jest w tym momencie łatwy dostęp do internetu. Jeśli Twoje łącze jest kiepskie, warto pomyśleć o nowych rozwiązaniach. Nie wiadomo przecież, ile jeszcze to wszystko potrwa, a kontakt z przyjaciółmi jest bardzo ważny. Dzięki naszym poradom nie muszą to być tylko „suche” rozmowy, ale naprawdę możecie miło spędzić czas. A może macie własne, ciekawe pomysły, które już praktykujecie? Podzielcie się nimi w komentarzach.