Skóra na szyi – jak o nią dbać?

Skóra na szyi - jak o nią dbać?

Skóra na szyi jest wyjątkowo delikatna i skłonna do podrażnień. Niestety, bardzo szybko widoczne są na niej pierwsze oznaki starzenia. Dobrze byłoby więc odpowiednio się o nią zatroszczyć. Na szczęście, można wykorzystać do tego celu kosmetyki znajdujące się w drogeriach stacjonarnych oraz internetowych. Godne uwagi będą w szczególności sera pielęgnacyjne oraz kremy. Warto byłoby także zdecydować się na użycie maseczek.

Jakie serum i krem wybrać?

Wydaje się, że skórę okolic szyi oraz dekoltu należy pielęgnować przede wszystkim przy pomocy serum oraz kremu. Pierwszy z kosmetyków ma zazwyczaj lżejszą konsystencję. Nierzadko jest ona płynna bądź półpłynna. Serum wymaga aplikacji na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Po nałożeniu serum pielęgnacyjnego na twarz, można zastosować krem. Ten powinien mieć już konsystencję treściwszą. Obydwa kosmetyki należy stosować przynajmniej raz w ciągu dnia. Wydaje się jednak, że najlepiej będzie zdecydować się na stosowanie serum oraz kremu dwa razy w ciągu dnia, rano oraz wieczorem. Pozwoli to na uzyskanie najbardziej optymalnych rezultatów. Jeżeli chodzi o konkretne składniki, jakich warto poszukiwać w kosmetykach, wymienić można chociażby:

  • olej ze słodkich migdałów
  • olej z pestek malin
  • wosk z borówki amerykańskiej
  • ekstrakt z zielonej herbaty.

W lecie, należy pamiętać o tym, aby zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Pomoże on ochronić wrażliwą skórę szyi przed zaczerwienieniem oraz poparzeniami słonecznymi. Należy nakładać go w szczególności wtedy, gdy zamierza się długo przebywać na słońcu. Zalecamy stosować także delikatny żel do mycia, który pozwoli dodatkowo zadbać o skórę.

Na jakie maseczki warto się zdecydować?

Serum oraz krem powinny stanowić podstawy dbania o skórę szyi. Oprócz nich warto byłoby zastosować również starannie dobrane maseczki. Mowa tu przede wszystkim o maseczkach silnie kojących i regenerujących. Mogą to być maski kremowe, których nie trzeba później zmywać. Wystarczy wmasować ich pozostałości w skórę szyi oraz dekoltu. Raczej nie należy stosować masek na bazie glinki. Ich działanie jest bowiem bardzo silne. Postawić można ewentualnie na glinkę różową bądź białą, które uchodzą za dosyć delikatne. Maski powinny być aplikowane zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną skórę szyi. Wówczas będzie można liczyć na satysfakcjonujące rezultaty. Wymagane jest jednak systematyczne stosowanie masek. To, jak często trzeba je będzie stosować zależy w dużej mierze od rodzaju skóry. Jeśli jest ona sucha i podrażniona, maski trzeba będzie stosować nawet dwa razy w tygodniu. Co do zasady jednak, wystarczy aplikować je na skórę raz w tygodniu.