Rodzaje gum oporowych do ćwiczeń

gumy oporowe do ćwiczeń

Gumy oporowe do ćwiczeń siłowych

Występują w formie pętli o długości do nawet 2 metrów. Wyprodukowane są z tworzywa lateksowego. Muszą być one solidnie wykonane, grube, odporne na zerwania i uszkodzenia. W wypadku kupna gumy do ćwiczeń siłowych wyjątkowo ważne jest to, aby kupić dobrej jakości gumę, aby uniknąć wypadków z ciężarami. Gumy oporowe do ćwiczeń Siłowych nie służą tylko do wytwarzania dodatkowego obciążenia. Za ich pomocą można także odjąć nieco obciążenia. Przykładowo, kiedy ćwiczysz podciąganie na drążku i nie potrafisz udźwignąć ciężaru swojego ciała, możesz zastosować gumę w celu ułatwienia wykonania powtórzenia.

Gumy oporowe typu mini bands

Nazywają się mini, gdyż jak ich nazwa wskazuje, pętla, którą tworzą, jest o wiele mniejszych rozmiarów. Są one znacznie cieńsze od nadmienionych powyżej gum do ćwiczeń siłowych. Wyznaczają się idealnym zastosowaniem w treningu rehabilitacyjnym, aktywizującym oraz wzmacniającym, przez co zazwyczaj są wykorzystywane przez trenerów personalnych, biegaczy i fizjoterapeutów. Z powodzeniem wykorzystywane są często przez płeć damską, gdyż ćwiczenia, które można wykonywać za ich pomocą, napinają mięśnie, ujędrniając przy tym ciało, podnosząc pośladki, a przy tym nie prowadzą do dużego rozwoju masy mięśniowej.

Guma Pilates

Tak zwane taśmy fitness. W tym wypadku nie mamy do czynienia z pętlą. Są po prostu taśmą z początkiem i końcem o długości do około 120 cm. Mogą posłużyć do ćwiczeń siłowych, jednak bardziej nadają się do ćwiczeń wzmacniających kondycję. Świetnie nadają się do rozciągania ciała po całym dniu w pracy za biurkiem.