Odchudzanie – 4 strategie do szybkiego zrzucenia wagi

odchudzanie

Nadwaga lub otyłość mogą prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych. Dietetycy co chwilę tworzą nowe diety, wspomagające odchudzanie. Na różne osoby zadziałają różne diety. Wpływa na to wiele czynników. Jednak odchudzanie, nie zależy tylko od diety samej w sobie, ale też od innych ważnych elementów.

Odchudzanie – jak szybko schudnąć?

Zrzucenie zbędnych kilogramów nie należy do łatwych zadań, szczególnie jeśli jesteś osobą podatną na tycie. Zależy to od wielu czynników, dlatego warto mądrze do tego podejść. Aby ułatwić Ci zadanie, przedstawimy 4 strategie, jak szybko i bezpiecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. 

Jedz mądrze

To, że chcesz schudnąć, nie oznacza, że masz się głodzić. Wystarczy jeść mądrze, według zasad, które pozwolą ci utrzymać wagę. Pierwszą ważną rzeczą, jest to, aby jeść regularnie. Jest to bardzo ważne. Organizm przyzwyczai się do stałego rytmu, nie będzie magazynował na zapas. Bardzo ważnym posiłkiem jest śniadanie i obiad. Śniadanie daje nam energię, na „dzień dobry”, a obiad to najważniejszy posiłek dnia. Kolację można odpuścić. Między śniadaniem a obiadem, możesz zjeść małą przekąskę, składającą się z owoców i warzyw. Są one też bardzo ważnym czynnikiem podczas odchudzania. Unikaj białego pieczywa, zastępując go pieczywem ziarnistym i ciemnym. 

chleb ciemny
Photo by aureliofoxrj/ Pixabay

Odchudzanie, a alkohol

Alkohol to największy wróg podczas procesu zrzucania wagi. Zawiera puste kalorie, wzmaga bardzo apetyt. Jeden kieliszek wina zawiera tyle kalorii co kawałek czekolady. Wzmaga też apetyt, więc częściej sięgamy po przekąski (najczęściej niezdrowe).

wino
Photo by congerdesign/ Pixabay

Zrób plan posiłków

Ważne jest, aby z góry zaplanować listę posiłków na cały kolejny tydzień. Kup wcześniej produkty, aby wszystko było pod ręką. Nie będzie Cię wówczas kusić, aby zamówić szybkie, gotowe jedzenie. Przygotowując menu na kolejny tydzień, zwracaj uwagę na wybór produktów i ich kaloryczność. 

Zadbaj o ruch

Pamiętaj o codziennym poruszaniu się. Jeśli nie chcesz wychodzić na spacer, poćwicz przy komputerze. W internecie jest wiele programów ćwiczeń i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli masz psa, nie unikaj z nim spacerów. Pobaw się z dzieckiem w berka nawet w domu. Możecie też potańczyć lub pobawić się w kalambury (one też cię uaktywnią).

Jeśli przyjmiesz odpowiednią strategię, masz szansę na utrzymanie odpowiedniej wagi i przetrwanie tego trudnego teraz czasu. Wystarczy dobry plan i systematyczność.