Jakie korzyści przynosi catering dietetyczny?

catering dietetyczny

W wielu polskich miastach można korzystać z diety pudełkowej. Często stosują ją osoby walczące z nadwagą lub otyłością. Catering dietetyczny może być doskonałym sposobem na osiągnięcie i utrzymanie wymarzonej sylwetki. Nie można jednak zapominać, że jedzenie pudełkowe jest usługą dostępną dla każdego. Warto przyjrzeć się bliżej jej wadom i zaletom.

Zbilansowane menu

Dieta pudełkowa oznacza zawsze odpowiednio zbilansowany jadłospis. Potrawy są przygotowywane pod okiem profesjonalnego dietetyka. Zawierają określoną ilość kalorii, jak również dostarczają organizmowi odpowiednie proporcje witamin, minerałów i składników odżywczych. Catering dietetyczny zestaw zawiera 5 posiłków dziennie i jest dostosowany do wieku, płci oraz trybu życia klienta. Nie ma lepszego sposobu na łatwą zmianę nawyków żywieniowych.

Oszczędność czasu

Catering dietetyczny pozwala zaoszczędzić czas, nawet kilka godzin dziennie. Jest to szczególnie istotne dla osób zapracowanych, które nie mają ochoty na samodzielne przygotowywanie posiłków wieczorem. Potrawy wchodzące w skład diety pudełkowej są dostarczane pod drzwi klienta w wybranej przez niego porze dnia. Dania są gotowe do spożycia od razu po wyjęciu z opakowań. Niektóre należy podgrzać, ale wiele nie wymaga żadnej obróbki termicznej. Catering dietetyczny Poznań pozwala wybierać różne warianty menu, w związku z tym można łatwo zachować zróżnicowane posiłki, cieszyć się nowymi smakami i zapachami.

Koszty diety pudełkowej

Jedzenie pudełkowe może wydawać się stosunkowo drogie. W Polsce panuje przekonanie, że jest to forma odżywiania dostępna dla osób najlepiej zarabiających. Należy jednak wziąć pod uwagę, że korzystanie z diety pudełkowej eliminuje konieczność zużywania wody, gazu i energii elektrycznej. Nie trzeba wyposażać swojej kuchni w urządzenia, takie jak mikser, blender czy robot kuchenny. Nie ma potrzeby zużywania naczyń i stałego kupowania większości produktów spożywczych. Przy uwzględnieniu kosztów dodatkowych szybko okaże się, że catering dietetyczny Poznań nie jest formą żywienia generującą większy poziom wydatków, a wręcz przeciwnie, w wielu przypadkach można go obniżyć. Czy dieta zupowa faktycznie działa?

Zmiana organizacji dnia

Pewną wadą diety pudełkowej jest rezygnacja z przyjemności samodzielnego przygotowywania posiłków. Nie każdy jest jednak miłośnikiem gotowania. Dla wielu osób jest to uciążliwość, której uniknięcie wpłynie pozytywnie na organizację całego dnia. Ponadto catering dietetyczny Poznań może być zamawiany oddzielnie w dni powszednie i weekend. Dzięki temu można połączyć korzystanie z nowoczesnej formy odżywiania z możliwościami żywienia w ulubionej restauracji lub u rodziny.