Jak znaleźć czas na trening?

jak znaleźć czas na trening

Żyjemy w czasach, w których nieustannie jesteśmy w pośpiechu. Nie mamy często czasu na sen, zdrowe odżywianie się, kontakty z przyjaciółmi, a co mówić o regularnych treningach. Jak w tym trudnych i bardzo szybkich chwilach znaleźć czas na trening? Podpowiadamy!

Ćwicz w domu

Ćwiczenie w domu może być efektywne, o ile zadbamy o odpowiednie wyposażenie oraz plan treningowy. Nie może tu być mowy o nieregularności, bowiem rezultaty można zauważyć wyłącznie wtedy, gdy stosujemy się do zasad. A jedna z najważniejszych jest ćwicz regularnie!

Trenuj z partnerem, dziećmi, psem

Trening z bliskimi oraz trening z psem może być niezwykle przyjemny! Dzięki temu zyskujesz podwójnie, a może nawet potrójnie. Po pierwsze spędzasz czas z ludźmi bądź stworzeniami, które kochasz. Pogłębiasz więzi, uczysz nowych, ciekawych doświadczeń, poszerzasz horyzonty, a jednocześnie… poprawiasz sylwetkę i gubisz zbędne kilogramy! Wspólne ćwiczenia czy spacer z psem przynoszą wiele korzyści!

Przejdź się do pracy

Naturalnie, jeśli masz pracę i mieszkanie w Warszawie czy innym dużym mieście, to zadanie to nie będzie możliwe do wykonania. Ale można je spełnić, przynajmniej częściowo, bowiem zamiast jechać do końca trasy z punktu A do punktu B, można po prostu wysiąść wcześniej i przejść się do domu bądź do firmy.

Wstawaj wcześniej

Wiele osób oddałoby wszystko za kilka dodatkowych minut snu o poranku. Jednak, jeśli zaczniemy regularnie wcześniej wstawać, to organizm się dość szybko do tego przyzwyczai. Pobudka 30 minut wcześniej pozwoli wykonać kilka prostych ćwiczeń, rozciągnąć się, pobiegać itp.

Wyłącz telewizor, telefon

Zobaczysz, jak wiele czasu zyskasz, gdy oderwiesz się od ekranu telewizora bądź telefonu. Sprawdzanie statusu i aktualności na popularnych platformach społecznościowych to prawdziwy pożeracz czasu. podobnie jak seriale i programy w TV.