Dlaczego warto mieć partnera do treningu?

ćwiczenie z partnerem

Aktywność fizyczna i regularne ćwiczenia poprawiają nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Wiadomo również, że kontakty towarzyskie z przyjaciółmi poprawiają nasze zdrowie psychiczne i zwalczają uczucie samotności. Dlaczego by nie połączyć tych dwóch rzeczy i znaleźć partnera do treningu, który również chce się dobrze bawić i osiągnąć swoje cele fitness?

Korzyści dla partnerów treningowych

Podczas gdy niektórzy wolą samodzielne ćwiczenia, ponieważ jak twierdzą, że nic ich nie rozprasza i mogą się bardziej skupić, inni lubią ćwiczyć z partnerem. Dzieje się tak, ponieważ pomaga im to zachować motywację podczas treningu, zwiększa ich ogólną wydajność i często czują, że mają więcej zabawy.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób posiadanie partnera do ćwiczeń  może sprawić, że treningi dla was obu będą skuteczniejsze i przyjemniejsze:

Dlaczego warto mieć partnera do treningu?
Photo karabulakastan/ pixabay

Przyjazna konkurencja

Znalezienie swojego partnera do ćwiczeń jest doskonałym sposobem, aby zaangażować się w odrobinę zdrowej rywalizacji. Żadne z was nie będzie chciało pozostawać w tyle podczas treningu, więc może to być dodatkowe przyspieszenie, które pomoże ci iść dalej i osiągnąć nowe szczyty i nowe rekordy. 

Lepsza zabawa

Bardzo ważne jest, aby ćwiczyć odpowiednio, do osiągnięcia celu (wyrzeźbienie mięśni, utrata masy ciała), jednak bardzo ważna jest również dobra zabawa. Samodzielne ćwiczenia mogą być trochę samotne i dłużące się, więc ćwiczenie z partnerem ożywi trening i wprowadzi więcej uśmiechu. Ponadto połączenie treningu z odrobiną rozmowy i przekomarzania się sprawia, że ​​jest jeszcze przyjemniej!

Nowe pomysły

Czasami możemy powstrzymać się od wypróbowania nowych aktywności, które zawsze nam się podobały, lub możemy unikać niektórych przyrządów na siłowni, których obawialiśmy się, że nie podołamy ćwiczeniom na nich, lub nie wiedzieliśmy jak się do tego zabrać. Ale mając na pokładzie partnera treningowego, oboje będziecie mogli wspierać się nawzajem, uczyć się nowych rzeczy i wychodzić ze swoich stref komfortu.

Zabierz na trening znajomych, przyjaciół

Jeśli myślisz o pójściu o krok dalej ze swoim treningiem siłowym, znajomy może być przydatny w asekuracji cię i motywowaniu do pokonywania swoich słabości. Wiara bliskiej nam osoby potrafi zdziałać cuda. Obecność kogoś w pobliżu podczas podnoszenia dużych ciężarów sprawia, że ​​trening jest o wiele bezpieczniejszy i oboje jesteście mniej narażeni na kontuzję. 

Partnerzy treningowi będą również pomagać sobie nawzajem w doskonaleniu formy, wskazując, kiedy partner musi bardziej wyprostować plecy lub nieco bardziej ugiąć kolana.

Synchronizacja ćwiczeń 

Trening siłowy z partnerem jest idealny. Możesz naprzemiennie wykonywać ćwiczenia tak, aby Twój przyjaciel skończył swój zestaw ćwiczeń podczas Twojego odpoczynku i odwrotnie. 

Wtedy w 100% wykorzystacie czas na siłowni. 

Regularne ćwiczenia

Wymówki, aby nie chodzić na siłownię, mogą być niezwykle łatwe. Jest to jeszcze łatwiejsze jeżeli ćwiczysz sam. Jeżeli jednak chodzisz na siłownię z kumplem, istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie będziesz stosował często wymówek. 

Wyższa motywacja

Czasami wszystko, czego potrzebujemy, to odrobina zachęty, aby pomóc nam wypchnąć ostatnie powtórzenie, pobiec trochę szybciej, przejść dodatkowy kilometr, a wszystko to dla słów pochwały, że zrobiliśmy dobrą robotę.  Posiadanie partnera do treningu może zainspirować Cię do kontynuowania ćwiczeń i doskonalenia się oraz do pokonywania swoich słabości.