Czy dieta zupowa faktycznie działa?

Czy dieta zupowa faktycznie działa?

W ostatnim czasie o diecie zupowej słyszy się coraz więcej. O jej zachwycających efektach mówią zarówno osoby publiczne, znane np. z telewizji, jak i ci, którzy postanowili przetestować ją na własnej skórze, a efektami podzielili się w sieci. Na czym polega dieta zupowa? Ile kilogramów można dzięki niej zrzucić?

Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale jedzenie zup może przybliżyć nas do posiadania szczupłej i zdrowej sylwetki. Dieta zupowa to niezwykle przyjemny i szybki sposób na to, aby w krótkim czasie, bo zaledwie około 7 dni, pozbyć się nawet 9 kilogramów. Skuteczne spalanie tłuszczu bez konieczności głodówek, nieustannego burczenia w brzuchu i frustracji? To naprawdę możliwe. Kolejną zaletą jest fakt, że diety zupowe na tle innych rodzajów diet wypadają niezwykle korzystnie. Składają się bowiem wyłącznie z wywaru, warzyw, ziół do smaku oraz ewentualnie chudego mięsa. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, jak bardzo dieta zupowa ewoluowała na przestrzeni lat. Pomimo że początkowo opierała się wyłącznie na jedzeniu kapuśniaku, to dziś dozwolone są wszystkie rodzaje i kombinacje. Co więcej, promowane są także zupy wegetariańskie oraz te na bazie bulionu.

Dieta zupowa- zasady

O ile głównym elementem diety zupowej są oczywiście… zupy (na bazie bulionu, warzyw, chudego mięsa lub ryb) to wiele osób decyduje się na uzupełnienie kilkoma niskokalorycznym przekąskami i dodatkami jak np.:

  • owoce,
  • warzywa,
  • chudy nabiał,
  • niskokaloryczne słodkie i słone przekąski.

Z kolei w ofercie cateringu BistroBox znajduje się dieta zupowa, która składa się z 4 zup, a także shota na odporność oraz regenerującego naparu. Ponadto zupy te wyróżniają się wysoką zawartością błonnika, wszystkie są bezglutenowe oraz bez laktozy, a dodatkowo wzmacniają jelita i poprawiają funkcjonowanie organizmu. Chociaż pierwotna wersja opiera się na jedzeniu zup jedynie przez 7 dni, to długość trwania diety zależy tylko od Ciebie.

Alternatywą dla 7-dniowej diety zupowej może być zastępowanie 1 lub 2 posiłków z diety właśnie zupą. W tym przypadku wiele zależy od preferencji, a także naszego tempa życia. Nie zapominajmy jednocześnie, że dieta powinna być przede wszystkim przyjemnością, a zgubione kilogramy miłym dodatkiem i motywacją.