Co jeść przed treningiem?

co jeść przed treningiem

To, że przed treningiem należy spożyć posiłek, jest kwestią bezdyskusyjną. Warto także wiedzieć, jakie składniki powinny znaleźć się w porannym, przedtreningowym posiłku, by był on efektywny. A zatem, co jeść przed treningiem? Zachęcamy do lektury.

O której zjeść posiłek przed treningiem?

Na początku podkreślimy jedną ważną, wspomnianą już wcześniej kwestię. Na żaden trening, bez względu na to czy jest to cardio czy Full Body Workout czy inny typ ćwiczeń, nie wolno chodzić na czczo. Wiele osób, szczególnie tych, które chcą schudnąć, błędnie sądzi, że podczas treningu na czczo spalą ogromną ilość kalorii, a efekty odchudzania będą widoczne szybciej. Prawda jest jednak nieco inna. Jedzenie jest paliwem, pozwala na efektywne ćwiczenie. Poza tym zapobiega odwodnieniu organizmu, poprawia samopoczucie, umożliwia wykonanie większej ilości powtórzeń. Jeżeli chodzi o czas spożywania posiłków przedtreningowych to w dużej mierze jest on uzależniony od pory treningu. Przyjmuje się, że powinno się zjeść około 1-2 godziny przed rozpoczęciem intensywnej aktywności ruchowej. Rano często nie możemy pozwolić sobie na taki odstęp czasowy. Wówczas wystarczy około 30 minut przed treningiem zjeść lekki, acz pożywny posiłek.

Co jeść przed treningiem?

Posiłki przedtreningowe powinny być bogate w wartościowe składniki odżywcze. Nie mogą być one przypadkowo skomponowane ani zastępowane suplementami. Odpowiedź na pytanie: co jeść przed treningiem, brzmi: węglowodany, tłuszcz i białko. Takie połączenie sprawia, że trening jest naprawdę efektywny, a mięśnie mogą się zregenerować i rosnąć. Nie sposób wskazać wszelkich poszczególnych składników, zawierających białko, tłuszcz i węglowodany. O każdej porze dnia nasze menu będzie poza tym wyglądało nieco inaczej. Warto jednak poprosić o wskazanie przykładowych jadłospisów dietetyka, trenera personalnego tudzież sięgnąć do gotowych przepisów w Internecie.