Co jeść po treningu?

co jeść po treningu

Odpowiednio zbilansowany, smaczny i wartościowy, taki powinien być posiłek po treningu. Niestety, wiele osób nie przywiązuje wagi do tego, co spożywać przed treningiem oraz po zakończonym treningu. Co więcej, niektórzy odwlekają w czasie jedzenie po treningu, sądząc błędnie, że przyniesie to pozytywne rezultaty dla ich sylwetki, pozwala spalić większą ilość tłuszczu. Jeżeli zależy nam na zdrowiu i satysfakcjonujących efektach, warto dowiedzieć się, co jeść po treningu i wprowadzić w życie te wskazówki.

Kiedy spożyć posiłek po treningu?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna i brzmi: możliwie jak najszybciej, bez względu na to, czy wykonujemy intensywny trening Full Body Workout czy delikatniejszy, cardio. Mniej więcej dwie godziny po zakończeniu ćwiczeń, proces regeneracji jest najintensywniejszy. To właśnie wtedy warto uzupełnić zapas glikogenu.

Co jeść po treningu?

Posiłek po treningu powinien być bogaty w węglowodany oraz białko w stosunku 4:1. Warto jednak pamiętać, że im później trenujemy, tym proporcjonalnie mniej węglowodanów powinniśmy spożywać. Mowa tu przede wszystkim o sytuacji, gdy na porę treningu wybieramy wieczór. jakie dania, potrawy, przekąski można bez obaw jeść po treningu? Oto podpowiedzi:

  • chleb razowy z twarożkiem, jajkiem, łososiem;
  • makaron pełnoziarnisty z mozzarellą;
  • ryż brązowy z kurczakiem i warzywami;
  • omlet z pomidorami;
  • serek wiejski z rzodkiewką;
  • ryba pieczona z pomidorami.

Czego nie jeść po treningu?

Wiele osób po intensywnym treningu pozwala sobie na przysłowiową labę, chwilę zapomnienia. W ten sposób niweczy się żmudnie osiągane rezultaty. Czy to oznacza, że osoby, które trenują nie mogą w ogóle pozwolić sobie na małe, słodkie bądź słone co nieco? Mogą, ale z głową, z rozsądkiem i co najważniejsze, z umiarem. Bardzo niedobrym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów jako zamienników jedzenia po treningu.